Hisz ki lenne más, aki képes a legvéksőkig bízni gyermekében, és támogatni azt?!
Hinni, bízni akkor is, ha "mások", idegenek -iskola, tanárok, ismerősök... stb- már lemondtak róla, már elkönyvelték a gyereket rossznak, butának ...
SOHA ne fogadd el fenntartás nélkül mások ítéleteit gyermekedről!
Ő ugyanaz a csodálatos emberke, akit eddig ismertél. A körülmények azok a mik változtak azzal, hogy ovódába, iskolába került.
CSAK a körülmények azok, melyekkel nehezen bírkózik. EBBEN segíts neki! Ha még Te, a szülő is elítéled, bírálod őt, akkor könnyen sokkal rosszabbra fordul a helyzete!
Igaz, hogy "teher alatt nó a pálma" ! De nőni fejlődni a pálma is CSAKIS akkor képes, ha a gyökérzete erősen tartja, és segítségével hozzájut elegendő éltető táplálékhoz.
A gyerekeknek a szülők a gyökérzet. A terheket az élet rakja rájuk, de a támasz, a biztatás, az elfogadás, szeretet a CSALÁD.
A jó tanulók szülei odafigyelnek gyermekeik tanulmányaira.
Amikor Thomas Alva Edison nyolcéves karában elkezdte az iskolát, tanítója szellemileg éretlennek ítélte. Anyja töretlenül hitt fia képességeiben. Kivette őt az iskolából, és nemcsak betűvetésre meg számolásra tanította, hanem "a tanulás szeretetére és értelmére" is.
Azt, hogy Edison minden idők egyik legnagyobb feltalálójává nőtte ki magát, édesanyjának a képességeibe vetett bizalma alapozta meg.
Természetesen ebből nem az következik, hogy ha az iskolában más a vélemény a gyerekünkről, mint nekünk, azonnal ki kell őt vennünk! Ezt nem is minden szülő teheti meg! (Edison anyja maga is tanító volt!)
De! Egy amerikai vizsgálat szerint a tanuló teljesítményére a szülői bátorítás van a legnagyobb hatással. A szülők segítsége nélkül a gyerekek nehezen értik meg, mire jó az iskola.
Természetesen a szülői támogatás önmagában nem elegendő a jó eredményekhez, de ha hiányzik, akkor az iskola a legtöbb gyermek számára kemény ellenfélnek bizonyul.
Azok a gyerekek, akiknek a szülei nem törődnek előmenetelükkel, nemritkán lemorzsolódnak.
A legcélravezetőbb a jól irányzott, cselekvő támogatás. A szülők követeljék meg a házi feladat elkészítését, buzdítsák gyermeküket arra, hogy mondja el, melyik tárgyat szereti és melyiket nem, a jól sikerült leckéért pedig dicsérjék meg.
Akad olyan szülő, aki gátlásos, vagy nem bízik saját felkészültségében, de ennek nem szabad megakadályoznia őt abban, hogy véleményt mondjon, ha úgy gondolja, a tanár rosszul ítéli meg gyermeke képességeit.
Légy bátor! Állj ki gyermeked érdekeiért!
Ha Te is aggódsz gyermeked tanulása miatt, és segítenél, de nem tudod hogyan, itt találsz egy lehetőséget a gondjaid megoldására: >>>>>>>
|